Taneční škola A. & A. Mědílkovi

O nás - historie

Taneční škola A. & A. Mědílkovi je spojená s městem Zlín a jejím zakladatelem Tomášem Baťou, v roce 2008 vstoupila do své 60. sezóny. Za dobu své existence přivítala již několik generací žáků nejen ve Zlíně, ale také v Otrokovicích, Kroměříži, Uherském Hradišti, Hodoníně, v Kyjově, ve Bzenci, Strážnici, Veselí nad Moravou, Slavičíně, ve Valašských Kloboukách, v Holešově, Bystřici pod Hostýnem, Luhačovicích a v Uherském Brodě. Kurzy prošlo na sto tisíc mladých lidí, kteří se zde seznámili nejen se základy tance, ale také s pravidly společenského chování. Dobré jméno a vynikající úroveň dal škole její zakladatel, taneční mistr Augustin Mědílek (1921-1988) společně se svou celoživotní partnerkou Annamarií Mědílkovou (1934-1996). Jejich přičiněním vznikl v roce 1959 také Klub společenského tance a o dvacet let později i známá mažoretková skupina. V jejich práci dnes pokračuje syn Aleš Mědílek s manželkou Danou a škola rozšířila svou činnost o dětské taneční kurzy a dětské mažoretkové skupiny. Taneční škola A. & A. Mědílkovi je součástí Svazu učitelů tance České republiky a z jejího členství v Mezinárodní taneční organizaci plyne zařazení do sítě EURO DANCE CENTER. Škola se vedle zájmové činnosti mládeže mj. zabývá oblastí tzv. social dance a hobby dance, tedy tancem pro zábavu a volný čas - jinými slovy tancem pro všechny.

V naší taneční škole se naučíte základní tance standardní i latinskoamerické. tance v rytmu karibiku jako je salsa, merengue a bachata, country tance, letní taneční novinky, street dance a další. Součástí výuky je příprava na vstup do společnosti nejen ve společenském, ale také sportovním oděvu, či řešení různých nepředvídaných situací.

S každou věkovou kategorií pracují učitelé tance s kvalitním tanečním vzděláním, zkušenostmi a dlouholetou praxí. Jsme přítomni při každé výuce, mladší lektoři pracují pod dohledem učitelů tance.

Statutární město Zlín Dům kultury Zlín Euro Dance Center Svaz učitelů tance ČR

Děkujeme Statutárnímu městu Zlín za podporu naší zájmové činnosti.

Taneční škola A. & A. Mědílkovi, tel. 777 283 877, 775 141 123, medilek@seznam.cz