Taneční škola A. & A. Mědílkovi

Naše úspěchy v roce 2011

Mažoretková skupina


V roce 2011 se dvě mažoretkové skupiny taneční školy a Klubu společenských tanců A. a D. Mědílkových zúčastnily národního šampionátu mažoretkových formací, pořádaných Svazem mažoretek ČR, a získaly následující tituly:

Více fotografií ve fotogalerii  >>

Seniorská skupina

  • titul Mistr Moravy a Slezska v Hranicích na Moravě (květen 2011)
  • titul Mistr České Republiky v Poděbradech (17.-19.6.2011)
  • 4. místo na Mistrovství Evropy v Anglii v městečku Bath (29.9. - 5.10.2011)

Děti mladší

  • titul Vicemistr oblasti v Hluku (květen 2011)
  • titul Vicemistr Moravy a Slezska v Hranicích na Moravě (květen 2011)
  • finalistky na Mistrovství České Republiky v Poděbradech (17.-19.6.2011)

Po úspěchu v české soutěži byla nestarší a nejzkušenější skupina mažoretek nominována na soutěž nejvyšší - Mistrovství Evropy v lázeňském městečku Bath v Anglii. Nominaci získala na základě získaného titulu Mistr České Republiky, jak v pochodovém defilé, tak v pódiové formaci pod názvem "The Swing Sisters". Za pochodové defilé dostala skupina mažoretek i nejvyšší hodnocení od odborné poroty, a to Cenu krále Jiřího z Poděbrad. Rovněž na Mistrovsví Evropy reprezentovaly naši skupinu i dvojice mažoretek Petra Votavová a Zuzana Varišová s disciplínou DUO s rekvizitou.

Zlínské mažoretky jsou nejlepší v ČR


Skvělý úspěch si užívají mažoretky Taneční školy A+A Mědílkových, které se o víkendu 17.-19. června 2011 vydaly do Poděbrad na Mistrovství České republiky mažoretkových skupin. Domů se pak vrátily ověnčené titulem Mistr České republiky. Prestižní ocenění se tím do Zlína vrací po pěti letech.

"Zároveň zvítězily i v kategorii nejlepší pochodovky - což je disciplína, kdy mažoretky pochodují na náhodně losovanou hudbu. Vybírá se z deseti známých pochodů. V této disciplíně jsme naposled zvítězili před deseti lety. Celkově byly naše seniorky tak úspěšné, že zvítězily napříč všemi kategoriemi a získaly hlavní cenu Mistrovství ČR - Korunu krále Jiřího," vypočetl úspěchy taneční mistr Aleš Mědílek.

Konkurence byla přitom v Poděbradech velmi silná - utkalo se zde čtyřicet osm nejlepších mažoretkových skupin z celé České republiky a jen v seniorské kategorii jich bylo čtrnáct.

"Chtěla bych moc poděkovat holkám - mažoretkám, protože byly opravdu výborné. A poděkování za podporu patří i Statutárnímu městu Zlín i všem fanouškům," vypočetla vedoucí vítězných mažoretek Dana Mědílková.

"Tímto úspěšným víkendem v Poděbradech jsme postoupili na podzimní mistrovství Evropy do Anglie, takže momentálně nás čeká vypisování žádostí o dotace a granty, abychom mohli na soutěž vyrazit. Formu na vynikající reprezentaci Zlína děvčata rozhodně mají," dodala Dana Mědílková.

Více fotografií ve fotogalerii  >>

Soutěže ve videoklipovém tanci - Dance Clip Club

Mistrovství České republiky - Chotěboř 12.3.2011

  • titul Mistr ČR - formace kategorie dětiDěkujeme Statutárnímu městu Zlín za podporu naší zájmové činnosti.

Taneční škola A. & A. Mědílkovi, tel. 777 283 877, 775 141 123, medilek@seznam.cz